Viral Reklam

Home / Viral Reklam

Günümüzde reklamcılık sektörünün önceki yıllarda gibi olmadığı herkes tarafından fark edilen bir durumdur. Özellikle internetin daha da yaygın olarak kullanılması, markaların farklı reklam türleri ile müşterilerine ulaşmaya çalışması ile sonuçlanmaktadır.

Bu alanda da göze en çok çarpan çalışmalar viral reklam çekimleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Peki viral reklam nedir ? Neden viral reklam hizmeti almalı ?

Viral reklamın normal reklama göre avantajları var mıdır ?

Tüm bu soruların cevabını Green Garnish’in profesyonel ekibi sizler için cevaplıyor !


Viral Reklamı Yakından Tanıyın

Viral reklam temelinde bir önemli pazarlama tekniklerinden biri olan ağızdan ağıza yönteminin bir benzeridir. Ağızdan ağıza pazarlama yöntemine göre en büyük farkı ise viral reklamın etkileşiminin dijital ortamda gerçekleşiyor olmasıdır.

Yani viral reklam %90 gibi büyük bir oranda önce internet üzerinde gerçekleşir ardından insanlar arasında etkileşime neden olarak ağızdan ağıza pazarlamanın bir başka şekilde temelini atmış olmaktadır.

Viral reklamın karşımıza en çok çıktığı alanlar ise tabi ki de video paylaşım siteleridir. Bu sitelerin başında Youtube, Vimeo, Instagram gibi sosyal medya platformları bulunmaktadır.


Kesinlikle Viral Reklamı Kullanmalısınız

Viral reklam çekimi için çok büyük bütçelere gerek yoktur.

Viral reklam için ihtiyacınız olan şeyler ;  tanıtımı yapılacak ürün ya da hizmet, güzel bir senaryo ve kurgu, son olarak da çekilecek videonun paylaşımının yapılacağı mecralarda aktif olarak kuruma, şahısa ait hesapların olmasıdır.

Viral reklamda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kurgu ve hikayenin yanı sıra iyi bir oyunculuktur. İzleyiciyi etkileyecek, mesajın doğru ve yalın bir şekilde karşı tarafa ulaştırılmasını sağlayacak oyuncular ile birlikte çalışılmalıdır.


Peki Viral Reklamın Avantajları Nelerdir ?

Viral reklamın en büyük avantajlarından biri klasik televizyon reklamları gibi pahalı olmamasıdır. Büyük ya da küçük ölçekli birçok marka viral reklam hizmetinden yararlanabilir.

Kurgu ve senaryonun önemli olduğunu size belirtmiştik. Viral reklamın yapısı gereği marka veya hizmet ön plana çıkarılmaz, bu video içinde gizlidir. Müşterinin zihninde yer edinmeyi sağlamaktadır.

En büyük avantajlarından biri de tabi ki çok düşük bütçeler ile milyonlarca kişiye rahatlıkla ulaşabilecek bir reklamcılık türü olmasıdır.

Viral reklam içerisinde kesinlikle ağza dolanan bir slogan bulunur. İzleyen kişi de genellikle bunun bir reklam olduğunu fark etmediği için ağızdan ağza kolaylıkla yayılır.

Mesaj doğrudan kişinin zihnine gönderildiği için, izleyicinin bilinç altında markaya bağlılık ve güven oluşturulur.

Sizler de kurumunuzun bir ürününü ya da hizmetini bu şekilde milyonlarca insana ulaştırmak istiyorasnız Green Garnish’in profesyonel ekibi ile viral reklamlar konusunda sektöre yeni bir yön verebilirsiniz.