Sinema ve TV Reklamcılığı İzmir

Home / Sinema ve TV Reklamcılığı İzmir

Kurumunuzun, bireysel markanızın sunduğu ürün ya da hizmetin doğru müşteri kitlesine ulaşması konusunda birçok kanaldan yararlanılabilir. Bu kanallardan biri de sinema ve televizyon reklamcılığıdır.

Peki nedir bu reklam kanallarının önemi ? Televizyon reklamcılığı nedir ve sinema reklamları neden farklıdır ?

Green Garnish ekibi olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerden biri olan sinema ve tv reklamcılığı ile ilgili genel bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.


Televizyon Reklamcılığı Nedir ?

Bildiğiniz gibi sesleri, renkleri, biçimleri ve hareketleri, ürünle veya hizmetle birleştirerek tüketiciye sunan görüntülü reklamları, sinema perdesinde ve televizyon ekranlarında sıklıkla seyrediyoruz.

Bunun temel nedenlerinden biri de sinema ve televizyon reklamcılığının prodüksiyon kısmının oldukça benzer olmasıdır.

Televizyon reklamcılığı alanında hizmet almanın avantajları şunlardır ;

Televizyon reklamcılığı ve sinema reklamcılığı hem görsel hem de işitsel ögeler içerir. Hitap etme yöntemi olarak canlı, karakteristik bir yapıya sahiptir. Hareket ve sesin ön planda olduğu çalışmalar yapılmaktadır.

Bu reklamcılığın temelinde iyi bir kurgu ve senaryo yatmaktadır. Kısacası sinema ve tv reklamcılığı alanında alacağınız bir hizmet için öncesinde yapım ekibini tanımalı, daha önceki projelerde çıkardıkları örnekleri incelemelisiniz.

Genellikle sinema ve tv reklamcılığı sonucunda işe yarar, istenilen düşünce ve mesajın karşı tarafa kolayca bir şekilde iletildiği 1 dakikalık bir ürün çıkar. Bu 1 dakikalık ürün içerisinde kullanılan animasyonlar, teknikler, senaryo ve diyalogların işlenmesi ise saatler, haftalar ya da aylar alabilmektedir.


Sinema Reklamcılığını Ön Plana Çıkaran Durumlar

Öncelikle sinema reklamcılığı eğlenceli bir mecradır ve sinema izleyen kitle ile ilgilidir. Çok yakından tanıdığınız bir markanın televizyonda hiç görmediğiniz reklamını sinema da muhakkak görmüşsünüzdür.

5 ay sonra bu filmi televizyonda izleyebilecek olmasına karşın yine de sinemada izlemeyi tercih eden insanlara da farklı bir reklamcılık anlayışı ile ürün veya hizmetlerinin tanıtımının yapılması da gayet normal bir durumdur.

Sinema reklamcılığı dinamik bir yapıya sahiptir. Hedef kitleye ulaşmak için ekstra bir çaba harcamanıza gerek kalmaz. Sadece ürün veya hizmetin alıcıya doğru bir şekilde ulaştırılması gerekmektedir. Bu noktada da yapılması gereken düzgün bir prodüksiyon firması ile çalışmak olacaktır.

Sinema reklamcılığını ön plana çıkaran bir diğer durum ise hedef kitle parası olan ve para harcayan kişilerden oluşmaktadır. İtibarı yüksek bir reklam alanına sahiptir.

Son olarak da diğer reklam türlerinde olduğu gibi geri dönüşlerin rahatlıkla ölçülebildiği bir alandır. Böylelikle harcamalarınıza karşı elde ettiğiniz karın size olan faydasını ya da zararını somut verilerle elde edebilirsiniz.

Akılda kalıcı, kar getiren projeler ile sinema ve tv reklamcılığı alanında hizmet almak istiyorsanız Green Garnish sizlere bir telefon kadar uzakta ! Hemen arayın ve kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanın.