Post Prodüksiyon

Home / Post Prodüksiyon

Post prodüksiyon kavramı birçok kişi tarafından tam anlamı ile bilinmemektedir. Bu nedenle bu alanda hizmet almak isteyen bir kurum ya da kişinin post prodüksiyon hizmetinin ne olduğunu bilmeden en doğru sonuca en az maliyetle ulaşması oldukça zor olacaktır.

Prodüksiyon en yalın tanımı ile yapım anlamına gelmektedir. Örneğin bir filmin çevrilmesi, bir televizyon ya da radyo programının hazırlanması için gerekli çalışmaların tümü olarak adlandırılmaktadır.


 Prodüksiyon Hizmeti Neleri Kapsar

Az önce sizlere de ifade ettiğimiz gibi prodüksiyon, işi bitirmek adına oluşturulmuş bir bölüm değildir. Prodüksiyon birçok grubu içerisinde barındıran genel bir tanıtımdır.

Bu gruplar prodüksiyon müdürü, Prodüksiyon koordinatörü ve asistanları, muhasebe ekibi, çeşitli yönetici asistanları ve bazen mekan müdürü ve asistanlarının da dahil olduğu “merkez ofisi” ekibini kapsar.

Film yönetmeni departmanlara ayrılmış bu yapıdan ayrıdır.


Post Prodüksiyon Hizmeti Neleri Kapsar

Post prodüksiyon bir video projesinin temel 3 aşamasından sonuncusu olarak adlandırılmaktadır. Post prodüksiyon sürecine geçmeden önce diğer süreçleri anlamak daha sağlıklı olacaktır.

Pre prodüksiyon aşamasında konsept, senaryo ve metinler oluşturulmaktadır.

Prodüksiyon aşamasında  çekimler gerçekleştirilir. Elde edilen görseller, stok videolar ve tasarımlar ile birleştirilmek üzere post prodüksiyon aşamasına gönderilir.

Kısacası post prodüksiyon sürecinde stoktaki görseller motion graphics ve animasyon çalışmalarıyla hareketlendirilerek diğer çalışmalara geçilir ve video tamamlanmış olur.

Tabi ki de sadece post prodüksiyon hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi tüm bir süreçten de yararlanmak sizin elinizde.

Göndereceğiniz stok videolar üzerinden çalışmalar yapılabileceği gibi tüm bir çekim süreci için de Green Garnish’in profesyonel ekibi ile kısa zamanda daha az maliyetle sonuca ulaşabilirsiniz.