Katalog Çekimi İzmir

Home / Katalog Çekimi İzmir

Katalog çekimleri, firmanın ya da sizin sunduğunuz ürün veya hizmetlerin basılı bir şekilde olabileceği gibi dijital ortamlarda da sunmanız için gerçekleştirilen bir hizmettir.

Ürünlerin satışını gerçekleştirebilmek için öncelikle sunmuş olduğunuz bu ürünlerin kullanıcılar tarafından anlaşılması ve beğenilmesi gerekmektedir. Katalog çekimleri de burada sizler için devreye giren mükemmel bir hizmettir.

Doğrudan ürün satışını etkileyen katalog çekimleri için ihtiyacınız olan şeyler iyi bir fotoğrafçı, ekipman, kompozisyon ve konsept olmaktadır.


Katalog Çekimleri Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

Marka ve ürün pazarlamanın en etkili yollarından biri olan katalog çekimleri aklınıza gelebilecek birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır.

Katalog çekimlerinin sıkça tercih edildiği bazı alanlar aşağıda sizler için verilmiştir ;

Tekstil sektöründe, Moda ve Katalog, Saat ve Mücevher, Ayakkabı ve Çanta, Kozmetik, Endüstriyel ve Mimari alanlarda katalog çekimlerinden yararlanılmaktadır.

Hemen hemen birçok sektörde kullanılan katalog çekimi çalıştığınız fotoğrafçının kalitesi, ekipmanının seviyesine bağlı olarak iyi ya da kötü olarak sonuçlanabilmektedir. Bu tarz durumlarda, çalışmadan önce kesinlikle bu kişinin portfolyosunu incelemeniz sağlıklı bir karar olacaktır.

Çünkü hem zaman hem emek kaybı ile karşılaşmak işlerinizi birçok açıdan kötü olarak etkileyecektir. Özellikle bir lansman öncesinde çıkabilecek en ufak sorun, en çok güvendiğiniz ürün ya da hizmetin istediğiniz, arzuladığınız başarıya ulaşmaması ile sonuçlanması iş performansınızı da olumsuz etkileyecektir.


Katalog Çekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Katalog çekimlerinin daha göz alıcı sonuçlar vermesi için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar her profesyonel fotoğrafçının yakından bilmesi ve uygulaması gereken tekniklerdir.

Katalog çekimlerinde özellikle uyulması gereken durumlar ;

Işık

Katalog çekimlerinin her aşamasında olabildiğince dikkatli olmakta fayda vardır. Ürün renklerinin doğru bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Farklı ışık açılarında farklı sonuçlar alınıyorsa hemen hatanın farkına varılması ve zaman kaybetmeden çekimlere baştan başlamak gerekmektedir.

Ürünü Öne Çıkarmak

Katalog çekim teknikleri arasında en dikkat çekici sonuçları ürünü ön plana çıkararak elde edersiniz. Örnek vermek gerekirse bir çanta için katalog çekimi yapıldığında ön plana çıkması gereken konu çantadır, model değildir. Çok basit gibi görünse de yanlış yapılan çekimler istediğiniz satış miktarına ulaşmanızı olumsuz etkileyecektir.

Detayları Ön Plana Çıkarmak

Özellikle internet alışverişlerinde kataloglar müşterilerin en çok baktıkları yerlerdir. Bu nedenle sıkıştırılmış görseller yerine detaylara odaklanmak gerekir. Bir sayfada tek bir ürünün farklı açılardan fotoğrafları yer almalıdır.

Sizler de sunduğunuz ürün ya da hizmetin en sağlıklı şekilde müşterilerinize ulaşmasını istiyorsanız Green Garnish’in profesyonel ekibinden katalog çekimleri ile ilgili hizmet alabilirsiniz. Kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için hemen arayın !