Kamu Spotu Çekimi İzmir

Home / Kamu Spotu Çekimi İzmir

Bir başka reklamcılık alanlarından biri de kamu spotudur.

Peki kamu spotu tam olarak ne anlamak gelmektedir ? Hangi çalışmalar kamu spotu olma niteliği taşır ?

Firmanızın, markanızın tanıtımını kamu spotu ile yapmak mümkün müdür ?

Green Garnish ekibinin size sunduğu seçenekler ve doğru müşteri kitlesine ulaşmak ile istediğiniz her şey mümkün !


Kamu Spotu Ne Anlama Gelir?

En basit anlamı ile kamunun faydasına olduğuna onay verilen eğitici ve öğretici kalitede görsel ve işitsel olan kısa filme denmektedir.

Çeşitli yönergeleri sağlaması durumunda RTUK tarafından onaylanarak televizyonlarda gösterilmektedir. Kamu spotu ile ilgili unutulmaması gereken en önemli konulardan biri video en fazla 45 saniye olabilmektedir.

Yani verilmek istenen mesaj, konu bütünlüğü gibi birçok önemli unsuru tam 45 saniye içerisinde karşı tarafa aktarmak gerekmektedir.


Neden Kamu Spotu Çalışması Yapmalı?

Özellikle 2010 yılından itibaren devlet kuruluşları ve dernekler kamu spotunu çok daha aktif kullanmaya başladı.

Önceden sadece alkol, sigara, trafik gibi alanlarda çekimleri yapılan kamu spotları artık günümüzde aklınıza gelebilecek her alanda görsel olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tarım, iş güvenliği, gıda, çocuk, bağımlılık, ilaç kullanımı, enerji kaynakları gibi birçok alanda da karşımıza çıkan kamu spotu örnekleri bireylere bilgiyi, düşünceyi iletmek için seçilebilecek en ideal yollardan biri.

İnsanlara erişebilmek artık bu kadar kolay olunca yapılan ve herkes tarafından sevilen kamu spotları artık televizyon kanallarında daha iyi bütçelere ayrılarak daha iyi hazırlanan profesyonel kamu spotlarını görebiliyoruz.

Burada da sizler için devreye Green Garnish giriyor ! Yaratıcı çözümler, akılda kalıcı mesajlar, karşı tarafa ulaşmasını istediğiniz düşünceler ve çok daha fazlası için kamu spotu alanındaki hizmetimizden sizler de yararlanabilirsiniz.