Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Home / Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? / İki Kafadar, İki Aşık, İki Yoldaş

İki Kafadar, İki Aşık, İki Yoldaş

Yola Atılma Serüveni

Bu yola baş koyduğumuz 2016 yazından bu yana çok fazla sorun ile çok fazla kilit noktalar yaşasakta hala yılmadan ayakta kalmanın getirisi olarak her zaman kendimize daha fazla yatırım yapmaktan çekinmedik.

Sürekli olarak konuştuğumuz ve aynı görüşte olduğumuz şeyler arasında sektörün zalimliği ve adaletsizliği üzerine oluyordu. Peki bu problem nasıl çözülebilirdi. İnsanlara doğru hizmeti, doğru fiyata, doğru iş ahlakı ve doğru olarak bulduğumuz ortak görüşler ile nasıl verebilirdik?

Freelance Çalışanların Problemleri Üzerine Beyin Fırtınası

İlk adımımız kendi sektörümüzde problem olarak gördüğümüz maddeleri sıralamak ve ardından bunlar üzerine çalışmalarımızı başlatmak oldu.

Bir “freelance”in sıralayarak bitiremeyeceğimiz problemleri arasında başı çeken maddelerden biri ‘güven‘ olduğundan ilk adımımızıda bunun üzerine attık. Güven sağlamak neden bu kadar zor dedik?

Karşımıza karşılıklı güvenin sürekli ihmal edildiği ve bu tür sorunlarla karşı karşıya kalan şahısların mağdur olarak kaldıklarını gördük. Bunun sebebi ise iş yaparken iş etiğine uygun davranılmaması olduğunu gördük. Ve çözüm olarak her zaman; “Söz uçar yazı kalır.” diyerek sözleşme ile yapılan iş anlayışını benimsedik.

Diğer Bir Kısır Döngü; İletişimsizlik

Tüm bunların yanı sıra  herhangi bir işe başlamanın ardından – kısa film, tanıtım filmi, düğün klibi vs. – sağlıklı şekilde iletişim halinde bulunamayan iş veren ve hizmet sunan kişiler arasında çıkan problemler.

 

Bir cevap yazın