Film Prodüksiyon

Home / Film Prodüksiyon

İzmir’de prodüksiyon hizmeti almak istiyorsanız aynı zamanda da bu işi en ekonomik ücretlerle nasıl halledebilirim diye düşünüyorsanız bizi kesinlikle aramalısınız !

İzmir prodüksiyon şirketleri arasında kendini kanıtlamış, özellikle de uluslar arası yarışmalar ve yapımlarda birçok şirketin çözüm ortağı olan Green Garnish ile kaliteli sonuca en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere kısaca film prodüksiyon nedir sorusunun cevabını verelim. Birçok kişi çeşitli alanlarda hizmet almak istiyor ancak bu hizmetin detayını bilmediği için istediğinden çok farklı sonuçlar ile karşılaşabiliyor.


Film Prodüksiyonu Nedir : Sen Sadece Hayal Et

Prodüksiyon kelimesi İngilizce’de yer alan product kelimesinden dilimize yerleşmiştir. Ürün anlamına gelen bu sözcük sektörel açıdan incelendiği zaman daha çok yapım anlamı ile kullanılmaktadır.

Daha çok sanat alanında bir eserin oluşturulması, tamamlanması için uğraşan yetkili kişileri tanımlamaktadır.

Genel olarak prodüksiyon ekibinin en temel görevi ;

  • İş için harcanacak bütçe kontrolü sağlamak
  • Çalışan kişilerin iş ile ilgili estetik kaygılarını giderecek çözümler bulmak
  • Bütçe kontrolü yaparak en az gider ile en kaliteli işi ortaya çıkarabilmek

Bir prodüksiyon ekibinde ilgili alanlarda kendilerini geliştirmiş Yapımcı, Uygulayıcı Yapımcı, Mekan Amiri, Yapım Sorumlusu ve Yapım Asistanları yer alır.

Yapımcı ana bütçeyi korumak ve bunu düzenleme yetkisine sahiptir. Uygulayıcı yapımcı prodüksiyon ekibinin mali boyutu ile ilgilenir. Son olarak da yapım amiri, mekan ve asistanlardan sorumlu olmak ile beraber ekipleri ve ekipmanların güvenliğini sağlamaktadır.


Prodüksiyon Firmalarının İş Alanı Nedir ?

Peki her şey güzel de bir İzmir’de bir prodüksiyon firması ne iş yapar ? Hangi alanlarda nasıl hizmet verir ?

Genel olarak pazarlama ve reklam ajansları ile sıkı bir çalışma içerisinde olan prodüksiyon firmaları gelen talepler doğrultusunda isteklere cevap verir.

Özellikle dijital bir çağda yaşadığımız düşünülürse video prodüksiyon alanında hizmet almak oldukça sıradan bir davranıştır.

Green Garnish gibi büyük firmalar genellikle kendi prodüksiyon ekibini kendi bünyesinde barındırırken birçok ajans ise bu tarz talepleri dışarıdan başka prodüksiyon firmalarına yaptırmaktadır.

Green Garnish olarak verdiğimiz prodüksiyon hizmeti içerisinde sizlere dizi, klip, reklam ve dizi çekimleri alanlarında yardım ediyoruz.

Bunların yanı sıra aynı zamanda tanıtım filmleri, kurumsal tanıtım videoları ve reklam filmi çekimi alanları ile bilgi almak sitemizde bulunan sayfaları okuyabilirsiniz.

Hemen arayarak kampanyalı fiyatlardan yararlanabilirsiniz ! Bu yazımızı telefonunuzdan okuyorsanız tek yapmanız gereken 0553 947 32 10 numarasına dokunmak !