Dış Çekim Fotoğrafçılığı

Home / Dış Çekim Fotoğrafçılığı

İzmir ve çevresinde dış çekim fotoğrafçılığı alanında hizmet almak istiyorsanız Green Garnish size bir telefon kadar uzakta !

Teknolojinin son dönemlerde oldukça gelişmesi ile birlikte artık stüdyo fotoğrafçılığı yerini dış çekim fotoğrafçılığına bıraktı.

Özellikle gelin ve damat adaylarının da bu özel gününde dış mekan fotoğraf çekimi ile ilgili hizmet almak istemelerinin birçok nedeni var. Bunlar arasında tercihi en çok etkileyen düşünceler konsept çekimler ve doğal ışık kaynağının fotoğraf üzerindeki olumlu etkisi olmaktadır.

[supsystic-gallery id=2 position=center]


Dış Çekim Fotoğrafçılığı Nedir ve Nasıl Olmalıdır

Dış çekim fotoğrafçılığı bir diğer adı ile düğün fotoğrafçılığı nasıl yapılır, nelere dikkat edilir diyorsanız hizmetlerimiz sırasında üzerinde önemle durduğumuz başlıkları sizlerle paylaşalım. Küçük bir bilgi vermek gerekirse her iki kavramda aynı durumu karşılamaktadır sadece çekim ortamları farklıdır.

Yani düğün fotoğrafçılığı hizmeti almak isterseniz stüdyoda çekimler gerçekleştirilir. Eğer çekim dışarıda gerçekleştiriliyorsa buna dış çekim fotoğrafçılığı denir.

Dış mekan çekimi bir stüdyo gibi sabit değil de değişken etkenlere bağlı olduğundan aslında oldukça zordur. Dış çekim fotoğrafçılığına başlamadan önce kesinlikle fotoğraf ve video uzmanınız ile konuşmalı ve her konuda fikir birliğine varmalısınız.


Dış Çekim Fotoğrafçılığında Tercih Edilmesi Gereken Yerler

Akılları en çok kurcalayan sorulardan biri de fotoğraf ve videoların nerede çekileceğidir. Bu çekimde ya öncelikle yer belirlenir ardından ona uygun konsept çalışmalar yapılır ya da konsept çalışmasına uygun yer belirlenir.

blank

Dış mekan çekimlerde genellikle parklar, sahil kenarı, vintage mekanlar, tarihi yapılar ve özellikle eski binalar tercih edilmektedir.

İzmir dış çekim mekanları nerelerdir ? ” diye bir düşünceniz varsa bunun belirli bir cevabı bulunmamaktadır. Burada önemli olan çiftin aklından geçen düşüncedir. Bu düşünce, çalışmayı tercih ettiğiniz ekip arkadaşlarınız tarafından en ince ayrıntısına kadar incelenir ve şekillenir. Sonrasına uygun olabilecek dış mekan seçimleri yapılır.

Yine de birkaç öneri duysak fena olmaz diyorsanız en çok talep alan İzmir’in dış çekim mekanları şunlardır ;

– Alaçatı, Efes ve Bergama gibi antik kentler, Bornova’da bulunan Edward köşkü, Dario Moreno sokağı, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Kordon ve tabi ki Şirince.

blank

Kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için hala geç değil ! Bu özel gününde sana yardımcı olabilecek işlerini sıkıntısız halledecek bir çözüm ortağı arıyorsan Green Garnish burada !

Fotoğraf albümümüz için; Flickr hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

İzmir’de dış çekim fotoğraf fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Bu sayfaya kullanmış olduğunuz mobil cihazdan ulaşıyorsanız  0553 947 32 10 numarasına dokunarak bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.


blank  blank blank

Düğün hikayesi nedir merak ediyorsanız ; https://greengarnish.com/dugun-hikayesi/

Save The Date hakkında bilgi almak istiyorsanız ; https://greengarnish.com/save-the-date/  sayfalarımızı bu bağlantılar aracılığı ile ziyaret edebilirsiniz.

blank