Bebek ve Doğum Fotoğraf Çekimi

Home / Bebek ve Doğum Fotoğraf Çekimi

İzmir’de bebek ve doğum fotoğrafı alanında hizmet almak istiyorsanız doğru adrestesiniz !

Dünyanın belki de en harika olaylarından biri olan doğum anını ve öncesini hiç unutmayacağınız şekilde tüm detayları ile kayıt altına alınmasını ister misiniz ?

Son dönemlerin en popüler fotoğrafçılık alanlarından biri olan bebek fotoğrafçılığı ya da diğer adı ile yeni doğan fotoğrafçılığı ile ilgili bilgilere ve Green Garnish ekibinin verdiği hizmetin detaylarına bu yazımız içerisinde ulaşabileceksiniz.

Öncelikle doğum fotoğrafçılığı nedir, bu süreç nasıl takip ediliyor ve doğum fotoğrafı çekilirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir bu soruların cevaplarını vermeye başlayalım.


Doğum Fotoğrafçılığı Nedir

Doğum fotoğrafçılığı en basit anlamda doğuma giden sürecin an ve an hem fotoğraf hem de video çekerek kayıt altına alındığı bir süreçtir.

Annenin yaşadığı heyecanı, hazırlanma anını, babanın yaşadığı telaşı,tüm koşuşturmalara kadar kareye alınan bir süreçtir bu. Buradaki asıl amaç bundan aylar, yıllar sonra o güzel anları tekrar tekrar yaşamak ve bu güzel duyguyu sevdiklerimiz ile paylaşabilmek.

Hamilelik döneminde başlayan bu telaşın gittikçe artması,  ebeveynlerin o anki duygularını gözlemlemek, bebeğin anne gözlerine ilk defa bakması, ilk gülüşü, ağlaması ve bu gibi süreçlerin kayıt altına alınması oldukça zor bir süreçtir.

Green Garnish ekibi olarak bu güzel anın her bir saniyesinin ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Bu nedenle de tüm bilgi birikimimiz ve tecrübemiz ile daima bir telefon uzağınızdayız.

İzmir’de doğum fotoğrafçısı arayan kişilerin isteklerinin tamamını karşılayacak hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle hemen iletişime geçin ! Eğer bu sayfamıza mobilden ulaştıysanız 0553 947 32 10 numarasına dokunarak arayabilirsiniz.


Doğum Fotoğrafı Çekilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer İzmir’de bebek fotoğrafçılığı çekimi düşünüyorsanız bunun için bazı ön hazırlıklar bulunmak gerekecektir. Alınması gereken önlemler arasında ilk sırada hastaneden ve doktorlardan izin almak gelmektedir.

Bir yandan hijyen konusunda dikkatli olmak gerekirken diğer yandan bu süreç zaten fazlası ile telaşlı bir şekilde ilerleyeceği için annenin bu durumdan etkilenmemesi o anın doğallığı açısından oldukça önemlidir.

Bebek ve doğum fotoğrafçılığı açısından bir diğer nokta ise ortamın öncesinden ışık açısından hazırlanmasıdır. Çekim esnasında flaş kullanılmayacağından kullanılacak aydınlatma elamanları öncesinde odaya dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir.

Doğum Fotoğrafçılığında Uyguladığımız Çekim Aşamaları

1 – Doğumdan önce hamilelik aşamasındaki fotoğraf ve video çekimleri

2 – Doğum anındaki fotoğraf ve video çekimleri

  • Annenin doğuma hazır hale getirilmesi
  • Bebeğin doğum ve göbek bağından kurtulduğu an
  • Annenin bebek ile ilk karşılaşması
  • Bebeğin ilk ağlaması ve annenin tepkisi

 

3 – Doğum sonrası fotoğraf ve video çekimleri

  • Bebeğin yıkanma sırasındaki çekimleri
  • Baş çevresi ve beden ölçülerinin alınması
  • Kilonun belirlenmesi ve ayak mührünün alınması

 

4 – Bebeğin aile yanına getirilmesi

  • Bebeğin anne kucağına alınması
  • Bebeğin baba kucağına alınması
  • Bebeğin diğer aile üyeleri ile tanıştırılması

5 – Doğum sonrası bebeğin doğumhane ve küvez anlarının çekilmesi

 

Doğum fotoğrafçılığı alanında en uygun fiyat garantisi veren Green Garnish ekibi ile bu mutlu gününüzün tüm detaylarına sahip olmak istiyorsanız hemen iletişime geçin.